MENOSSA

CARBO BOWLING GAMES

(02.11.-9.12.2018)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TILANNE

PÄÄTTYNYT

AUTUMN COMPETITION

(28.09.-28.10.2018)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

ALKUKILPAILUN LOPPUTILANNE

 

Finaalin tulokset:

SijaKeilaajaSarjatPuhdasTas.Yhteensä
1 Puolakka Tuukka 213 241 252 222 210 1138 125 1263
2 Partanen Paavo 215 224 183 267 212 1101 75 1176
3 Tervakorpi Samu 268 238 227 213 222 1168 0 1168
4 Nurminen Jukka 205 246 236 186 268 1141 20 1161
5 Reen Aleksi 174 230 231 203 224 1062 85 1147
6 Reen Sakari 188 237 172 210 245 1052 55 1107
7 Kari Janne 196 199 201 224 227 1047 60 1107
8 Stenroos Kaito 183 214 171 193 202 963 135 1098
9 Sinilaakso Jarmo 204 180 205 228 278 1095 0 1095
10 Halden Niko 234 162 216 204 259 1075 20 1095
11 Pasila Juho 220 214 219 162 216 1031 40 1071
12 Jaakkola Aki 205 194 195 203 216 1013 40 1053
13 Sarhela Arto 184 171 197 184 190 926 100 1026

 

PÄÄTTYNYT

KAUDEN AVAUSKISA

(27.08.-23.09.2018)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

LOPPUTULOKSET

PÄÄTTYNYT

SPRING COMPETITION

(27.04.-27.05.2018)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

LOPULLINEN TILANNE

PÄÄTTYNYT

LÄPILYÖNTI KILPAILUILMOITUS

LOPPUTULOKSET

PÄÄTTYNYT

KERAN KAATORULETTI

(23.03.-22.04.2018)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TILANNE ALKUKILPAILUN TILANNE

TURBOSTA FINAALIIN

1.) Juhani Valkokivi 505 (68)

2.) Taina Knuuttila 471 (68)

FINAALIN TULOKSET --> TÄSTÄ

PÄÄTTYNYT

UNELMAKAADOT

(09.02.-18.03.2018)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TILANNE (Alkukilpailun tilanne)

TURBOSTA FINAALIIN

1.) Teuvo Forsström 497 (26)

2.) Olli Tiainen 463 (14)

FINAALIN ALKUOSION TULOKSET:

Pelaaja Tulokset PUHDAS Tas. Yht
1 Piiponniemi Arto 192 172 244 256 256 1 120 25 1 145
2 Piitulainen Kari 212 213 233 227 191 1 076 55 1 131
3 Leskinen Simo 234 232 220 239 184 1 109 15 1 124
4 Tervakorpi Samu 214 258 253 185 172 1 082 10 1 092
5 Tiainen Samuli 218 219 184 224 246 1 091 0 1 091
6 Reen Aleksi 183 193 186 165 244 971 105 1 076
7 Jurvainen Sebastian 225 203 194 216 190 1 028 40 1 068
8 Tonteri Juhani 207 180 238 204 237 1 066 0 1 066
9 Karhumäki Tuomo 255 126 174 210 156 921 130 1 051
10 Saari Ilkka 206 206 190 204 233 1 039 10 1 049
11 Kettunen Verneri 204 161 183 196 193 937 110 1 047
12 Hietala Sulo 214 200 160 213 198 985 50 1 035
13 Partanen Paavo 185 167 179 212 178 921 95 1 016
14 Nurminen Jukka 238 214 171 155 198 976 40 1 016
15 Ahokas Jesse 238 205 170 182 212 1 007 0 1 007
16 Forsström Teuvo 196 182 173 193 186 930 55 985
17 Tiainen Olli 147 194 175 167 170 853 35 888

 

TERVAKORPI-LESKINEN 208(2) - 239(3)

LESKINEN-PIITULAINEN 240(3) - 202(11)

PIIPONNIEMI-LESKINEN 188(5) - 249(3)

LOPULLINEN JÄRJESTYS:

1. Leskinen Simo

2. Piiponniemi Arto

3. Piitulainen Kari

4. Tervakorpi Samu

PÄÄTTYNYT

CARBO BOWLING GAMES

(05.01.-04.02.2018)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TILANNE (Alkukilpailun tulokset)

FINAALIN TULOKSET

SijaPelaajaTulokset     PuhdasTas.Yht.
1 Leskinen Simo 224 226 228 251 241 212 1382 6 1388
2 Tähkäpää Paavo 187 136 248 203 201 199 1174 192 1366
3 Luoto Mika 232 207 200 198 259 226 1322 0 1322
4 Piiroinen Esko 200 178 198 168 184 243 1171 132 1303
5 Kemppinen Pekka 195 180 194 194 176 180 1119 156 1275
6 Heinonen Tuomo 158 184 182 256 191 169 1140 132 1272
7 Lyhykäinen Petri 201 172 173 183 187 236 1152 108 1260
8 Nykänen Timo 167 167 164 158 158 163 977 228 1205
9 Koskimäki Timo 175 208 202 164 187 171 1107 96 1203
10 Asikanius Veli-Pekka 187 183 144 145 171 166 996 192 1188
11 Pyy Markku 174 177 184 181 188 188 1092 96 1188
12 Kaisla Tomi 168 181 191 172 158 149 1019 168 1187
13 Myllymäki Taito 150 154 141 159 174 151 929 234 1163
14 Partanen Paavo 161 170 222 160 174 137 1024 120 1144
15 Hyvönen Jarmo 157 167 169 157 185 159 994 120 1114
16 Reen Aleksi 178 137 187 158 146 161 967 132 1099

 PÄÄTTYNYT

JBT:n 30. SUURKISA

(03.11.-10.12.2017)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TILANNE (Alkukilpailun tilanne)

(FINALISTIEN ULKOPUOLELTA NÄMÄ KAKSI PARASTA VETERAANIA FINAALIIN)

1.) Eskolin Seppo 1326 (0) RÄME

2.) Salminen Pertti 1326 (78) BAY

Finaalin tulokset

Alkuosio:

SijaPelaaja Tulokset PuhdasTas.Yhteensä
1 Ahokas Jesse   258 221 237 227 258 268   1469 0 1469
2 Rikkola Juuso   202 225 279 255 231 237   1429 0 1429
3 Tiainen Samuli   259 204 202 232 268 248   1413 0 1413
4 Uotila Pasi   184 277 225 178 279 259   1402 0 1402
5 Reen Aleksi   189 160 257 213 212 211   1242 138 1380
6 Luoto Mika   185 213 247 239 241 213   1338 0 1338
7 Pitkänen Olli-Pekka   220 211 217 232 194 239   1313 0 1313
8 Havanko Juho   215 249 247 215 207 173   1306 0 1306
9 Eskolin Seppo   187 202 180 245 211 266   1291 0 1291
10 Varjonen Jouni   183 183 223 180 191 201   1161 108 1269
11 Reihe Nils-Olof   167 203 189 181 185 226   1151 108 1259
12 Haavisto Nina   192 184 220 201 180 197   1174 84 1258
13 Salminen Pertti   168 220 212 159 209 189   1157 78 1235
14 Kari Janne   180 192 169 183 201 212   1137 96 1233
15 Lehtinen Reijo   175 157 188 192 215 183   1110 114 1224

Kolmen parhaan pudotuspelit:

Rikkola Juuso - Tiainen Samuli   236-226

Ahokas Jesse - Rikkola Juuso      236-229

Lopullinen järjestys:

1. Ahokas
2. Rikkola
3. Tiainen

PÄÄTTYNYT

AUTUMN COMPETITION

(25.09.-29.10.2017)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TILANNE (Alkukilpailun tilanne)

 

FINAALIN Tulokset

SijaPelaajaTulokset PuhdasTas.Yht
1 Luoto Mika 226 279 229 279 300   1313 0 1313
2 Lepistö Kaj 188 185 239 191 247   1050 100 1150
3 Ripatti Hannes 173 189 182 186 220   950 195 1145
4 Havanko Juho 257 225 183 234 237   1136 0 1136
5 Rikkola Juuso 225 221 217 230 236   1129 0 1129
6 Pakonen Olli 258 224 224 199 214   1119 0 1119
7 Tiainen Juuso 177 216 279 195 226   1093 0 1093
8 Niemi Timo 184 185 232 193 144   938 105 1043
9 Tervakorpi Samu 254 199 186 226 171   1036 0 1036
10 Hyvönen Jarmo 182 167 183 212 182   926 100 1026
11 Kemppinen Pekka 143 191 181 192 185   892 125 1017
12 Jaakkola Aki 247 146 216 181 151   941 50 991
13 Kudel Iiro 172 212 194 171 204   953 30 983
14 Jurvainen Sebastian 192 170 200 168 193   923 45 968
15 Kraappa Kim 143 157 162 197 192   851 110 961
16 Peltonen Juha 156 139 192 186 138   811 135 946
17 Kari Janne 167 150 196 154 179   846 85 931

PÄÄTTYNYT

JÄRVENPÄÄN LÄPILYÖNTI

(25.05.-28.05.2017)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

LOPPUTULOKSET

 

PÄÄTTYNYT

KERAN KAATORULETTI (14.04.-14.05.2017)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TULOKSET (Alkukilpailun tulokset)

FINAALIN TULOKSET

 

 

PÄÄTTYNYT
KOSMISET KAADOT (17.03.-09.04.2017)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TULOKSET (Alkukilpailun tulokset)

Finaalin alkuosio (5 sarjaa)

SijaNimiSeuraLKka.Tas./s123456Yht.Tas.TULOS
1 Juho Havanko Kera M 213,52 0 203 221 256 229 246   1155 0 1155
2 Verneri Kettunen Bay C 172,01 30 173 156 236 224 160   949 150 1099
3 Pekka Kemppinen CarBo C 174,28 29 192 168 197 173 219   949 145 1094
4 Sami Markkanen GBC C 158,91 41 177 184 167 137 224   889 205 1094
5 Tomi Kaisla BDT C 168,44 34 182 160 189 175 210   916 170 1086
6 Erkki Kananen SeitenViis B 182,02 22 232 179 230 160 167   968 110 1078
7 Juuso Rikkola TPS M 222,19 0 222 256 185 172 236   1071 0 1071
8 Timo Koskimäki CarBo B 189,96 16 173 225 180 236 172   986 80 1066
9 Timo Knuuttila GBC C 167,97 34 137 190 204 185 164   880 170 1050
10 Wiljami Hämäläinen Bay M 210,35 0 193 157 254 206 238   1048 0 1048
11 Stig Janger HylSy B 189,42 17 160 185 190 215 200   950 85 1035
12 Iiro Kudel BDT A 199,26 9 202 222 160 209 179   972 45 1017
13 Samu Tervakorpi BDT M 210,59 0 206 199 201 187 215   1008 0 1008
14 Tatu Lehtonen Tornados M 216,31 0 203 214 190 212 164   983 0 983
15 Tuukka Puolakka CarBo C 171,16 31 127 170 135 202 189   823 155 978
16 Sakari Reen Kera A 196,38 11 179 215 146 0 0   540 33 573
17 Olli Tiainen RäMe M 208,65 1 0           0 0 0
18 Juhani Kapulainen Bay B 187,78 18 0           0 0 0
19 Jere Pienkellomäki BC Story B 187,35 18 0           0 0 0
20 Teemu Allonen Killer D 152,6 44 0           0 0 0

1. Shoot out

SijaNimiSeuraLKka.Tas./s1TULOS 
4 Sami Markkanen GBC C 158,91 41 162 203  
5 Tomi Kaisla BDT C 168,44 34 161 195  
6 Erkki Kananen SeitenViis B 182,02 22 222 244  

2. Shoot out

SijaNimiSeuraLKka.Tas./s1TULOS 
2 Verneri Kettunen Bay C 172,01 30 203 233  
3 Pekka Kemppinen CarBo C 174,28 29 201 230  
4 Erkki Kananen SeitenViis B 182,02 22 214 236  

 

Shoot out finaali

SijaNimiSeuraLKka.Tas./s12TULOS 
1 Juho Havanko Kera M 213,52 0 227 214 441  
2 Erkki Kananen SeitenViis B 182,02 22 184 200 428  

 

PÄÄTTYNYT
UNELMAKAADOT (10.02-12.03.2017)

FINAALIN TULOKSET (ALKUOSION JÄLKEEN 5 SARJAA)

PUDOTUSPELIT

HAVANKO-UOTILA  234 (2) - 266 (0)

UOTILA-JÄHI                268 (0) - 244 (0)

UOTILA-TONTERI      237 (0) - 216 (0)

LOPULLINEN JÄRJESTYS

1.) Uotila Pasi

2.) Tonteri Juhani

3.) Jähi Joonas

4.) Havanko Juho

 

UNELMAKAADOT (10.02.-12.03.2017)

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TULOKSET (ALKUKILPAILUN TULOKSET)

 

PÄÄTTYNYT

CARBO BOWLING GAMES (02.01.-05.02.2017)

Finaalin tulokset:

SijoitusPelaajaTuloksetPuhdasTas.Yhteensä
1 Pakonen Olli 247 219 258 246 183 199   1352 0 1352
2 Nieminen Niko 174 156 153 187 235 179   1084 228 1312
3 Lehtinen Reijo 200 190 185 214 207 200   1196 108 1304
4 Kemppinen Pekka 202 181 185 196 182 187   1133 150 1283
5 Rikkola Juuso 206 171 278 210 231 183   1279 0 1279
6 Koskimäki Timo 205 183 181 227 213 183   1192 78 1270
7 Havanko Juho 192 231 221 196 206 211   1257 0 1257
8 Forsström Teuvo 155 154 199 200 234 245   1187 66 1253
9 Lyhykäinen Heikki 183 181 146 183 204 187   1084 150 1234
10 Tervakorpi Samu 165 215 215 215 214 191   1215 6 1221
11 Puolakka Tuukka 168 181 156 161 207 147   1020 174 1194
12 Ylimäki Veikko 187 196 185 185 141 190   1084 102 1186
13 Virta Raimo 164 159 179 178 191 155   1026 150 1176
14 Silvennoinen Miro 170 180 200 198 190 188   1126 48 1174
15 Luoto Sami 189 201 183 233 178 186   1170 0 1170
16 Kudel Iiro 158 152 190 213 180 212   1105 42 1147
17 Pentikäinen Juha 204 136 150 158 167 177   992 138 1130
18 Kari Janne 165 116 162 178 200 146   967 102 1069

KILPAILUILMOITUS

PROFIILI

TULOKSET (ALKUKILPAILUN TULOKSET)

 

 

PÄÄTTYNYT:

Keski-Uudenmaan keilailuliiton mestaruuskilpailut (09.12.-21.12.2016)

Tuloksia:

MAB finaalin alkuosio:

Luokat M-BNimiSeuraLuokkaAlkukilp. TulosPuolit. pisteetSarja1Sarja2Sarja3Sarja4Sarja5Finaalin pisteetTulos
1 Samu Tervakorpi BDT M 1232 616 248 217 222 247 236 1170 1786
2 Timo Koskimäki CarBo B 1218 609 233 190 200 191 168 982 1591
3 Iiro Kudel BDT A 1341 671 201 169 179 176 163 888 1559
4 Petri Takko JBT A 1152 576 209 201 172 220 171 973 1549
5 Markku Pyy CarBo B 1151 576 202 205 195 194 173 969 1545
6 Janne Kari BDT B 1144 572 204 184 167 183 194 932 1504
7 Petri Norha JBT B 1179 590 169 203 226 152 161 911 1501
8 Pekka Kemppinen CarBo B 1122 561 229 134 209 181 164 917 1478
9 Mikko Vainio CarBo B 1112 556 210 195 180 148 162 895 1451
10 Jarmo Hyvönen JBT B 1120 560 176 165 184 177 153 855 1415
11 Reijo Lehtinen JBT B 1120 560 157 199 181 155 155 847 1407
12 Petri Raitisoja BDT A 1146 573 0 0 0 0 0 0 573

 

MAB-pudotuspelit:

  • Timo Koskimäki - Iiro Kudel   195 - 212
  • Iiro Kudel - Samu Tervakorpi   201 - 184

 

Lopulliset sijoitukset:

  1. Iiro Kudel
  2. Samu Tervakorpi
  3. Timo Koskimäki

MAB voittajakolmikko

Kaikki MAB-alkukilpailun tulokset tästä. 

MAB-parimestaruuteen heitti BDT:n Iiro Kudel ja Petri Raitisoja tuloksella 2487.

Kaikki MAB-paritulokset tästä.

 

 MAB-joukkuemestaruuteen heitti BDT:n Iiro Kudel, Samu Tervakorpi, Petri Raitisoja ja Janne Kari tuloksella 4863.

Kaikki MAB-joukkuetulokset tästä.

 

CD -finaalin alkuosio:

Luokat C-DNimiSeuraLuokkaAlkukilp. TulosPuolit. pisteetSarja1Sarja2Sarja3Sarja4Sarja5Finaalin pisteetNaistas. /sarjaJun.tas. /sarjaTulos
1 Kaito Stenroos Cosmic C 1174 587 244 193 192 178 172 979   12 1626
2 Tuukka Puolakka CarBo C 1181 591 190 161 193 193 182 919     1510
3 Maritta Hiihtola CarBo C 1053 527 136 213 200 149 187 885 8   1452
4 Kalevi Rönnberg BDT C 1093 547 183 180 211 163 156 893     1440
5 Oiva Selkälä BDT C 1105 553 179 168 166 144 226 883     1436
6 Juha Timonen JBT C 1041 521 138 240 145 163 167 853     1374
7 Terho Hilden PaFi C 1141 571 146 137 177 161 168 789     1360
8 Katja Kokkonen CarBo D 1062 531 167 148 140 145 173 773 8   1344

 

CD-pudotuspelit:

  • Maritta Hiihtola - Tuukka Puolakka  162 (8) - 177 (0)
  • Tuukka Puolakka - Kaito Stenroos    167 (0) - 227 (12)

Lopulliset sijoitukset:

  1. Kaito Stenroos
  2. Tuukka Puolakka
  3. Maritta Hiihtola

CD-voittajakolmikko

Kaikki CD-alkukilpailun tulokset tästä. 

 

CD-parimestaruuteen heitti CarBon Tuukka Puolakka ja Timo Nykänen tuloksella 2162.

Kaikki CD-paritulokset tästä.

 

CD-joukkuemestaruuteen heitti CarBon Tuukka Puolakka, Katja Kokkonen, Timo Nykänen ja Juho Rosilainen tuloksella 4091.

Kaikki CD-joukkuetulokset tästä. 

 

Alkukilpailun paras:

Iiro Kudel kirjautti nimensä Pekan Kierrepallo -pystiin alkukilpailun parhaalla tuloksella 1341 alkukilpailun paras

Veteraanit:

Juniorit:

Sekapari:

 

 KILPAILUILMOITUS

PROFIILI 

 

RADANVARSISARJAN

TILANTEEN NÄET KESKI-UUDENMAAN KEILAILULIITON SIVUJEN KAUTTA! 

 

KILPAILUERÄT:

  • Ma klo 18.00
  • Ke klo 18.00
  • Pe klo 14.00
  • La klo 11.30
  • Su klo 11.30 

Kilpailuvaraukset suositellaan tehtäväksi viimeistään kilpailulähtöä edeltävänä päivänä! puh.09-2715700

PÄÄTTYNEET KISAT:

JBT:n SUURKISA (04.11.2016-04.12.2016)

Finaalin tilanne alkuosion jälkeen:

SijaNimiTasoitusPuhdasYhteensä
1 Pakonen Olli 0 1565 1565
2 Sinilaakso Jarmo 0 1484 1484
3 Boström Pertti 60 1359 1419
4 Onnila Kari 12 1374 1386
5 Havanko Juho 18 1344 1362
6 Hietala Sulo 48 1305 1353
7 Rikkola Juuso 0 1344 1344
8 Luoto Sami 0 1341 1341
9 Salo Joona 108 1219 1327
10 Lamberg Kai 48 1170 1218
11 Asplund Teemu 0 1205 1205
12 Ahonen Henrik 0 1202 1202
13 Tiainen Juuso 0 1196 1196
14 Hyvönen Jarmo 120 978 1098

Pudotuspelit:

  • Sinilaakso - Boström     259 - 222
  • Sinilaakso - Pakonen     256 - 225

Lopulliset sijoitukset:

  1. Jarmo Sinilaakso
  2. Olli Pakonen
  3. Pertti Boström

 

JBT:n SUURKISA (04.11.2016-04.12.2016)

KILPAILUILMOITUS

TULOKSET (Alkukilpailun jälkeen)

 

GBC:n HUPIHEITOT (30.09.-30.10.2016)

KILPAILUILMOITUSOLOSUHDE

ALKUKILPAILUN TULOKSET

FINAALIN TULOKSET

Järvenpään Läpilyönti 07.05.-08.05.2016

 

XII KOSMISET KAADOT 25.03.-24.04.2016 

Finaalin alkuosio (5 sarjaa)

SijaNimiSeuraLiittoTulosTasoitusKaadotViimeinen sarja
1 Juho Havanko Kera Kerava 1249 20 41 258
2 Pasi Uotila Ailec Helsinki 1211 0 42 248
3 Jarmo Sinilaakso Mistral Porvoo 1175 0 37 245
4 Olli Pakonen Ailec Helsinki 1167 0 37 255
5 Julius Porkka ERÄ Helsinki 1119 190 26 162
6 Antero Reen Kera Kerava 1106 20 29 236
7 Matti Saarela GBC Järvenpää 1101 185 18 205
8 Aleksi Reen Cosmic Järvenpää 1070 130 23 182
9 Iiro Kudel BDT Järvenpää 1063 55 19 216
10 Mika Luoto Pinjets Hyvinkää 1060 0 34 223
11 Olli-Pekka Pitkänen Pinjets Hyvinkää 1051 10 28 185
12 Hoang Vu Tran JBT Järvenpää 1040 75 17 193
13 Pekka Kemppinen CarBo Järvenpää 1006 140 16 162
14 Tuukka Puolakka CarBo Järvenpää 994 185 17 155
15 Mikko Vainio Jackpot Kerava 955 0 24 147
16 Sakari Reen Kera Kerava 943 55 21  

Shoot-out 1. vaihe (4-6 sijoilta paras jatkoon):

SijaNimiSeuraLiittoTulosTasoitusKaadot
1 Antero Reen Kera Kerava 206 4 5
2 Julius Porkka ERÄ Helsinki 199 38 4
3 Olli Pakonen Ailec Helsinki 167 0 3

Shoot-out 2. vaihe (edellisen voittaja ja 2-3 sijoilta paras jatkoon):

SijaNimiSeuraLiittoTulosTasoitusKaadot
1 Jarmo Sinilaakso Mistral Porvoo 248 0 8
2 Pasi Uotila Ailec Helsinki 246 0 9
3 Antero Reen Kera Kerava 174 4 3

Shoot-out finaali: 

SijaNimiSeuraLiittoTulosTasoitusKaadotViimeinen sarja
1 Jarmo Sinilaakso Mistral Porvoo 528 0 19 259
2 Juho Havanko Kera Kerava 492 8 17 237

Lopullinen järjestys:

  1. Jarmo Sinilaakso
  2. Juho Havanko
  3. Pasi Uotila
  4. Antero Reen
  5. Julius Porkka
  6. Olli Pakonen

theBest 

CARBO BOWLING GAMES 12.02.-20.03.2016

CarBo:n kisan finaali:

SijaPelaajaTulosTas.Yhteensä
1 Tiainen Juuso 1508 0 1508
2 Westlin Joakim 1428 0 1428
3 Salo Joona 1260 150 1410
4 Laurila Esko 1265 108 1373
5 Kudel Iiro 1254 66 1320
6 Reen Antero 1279 24 1303
7 Norha Petri 1213 90 1303
8 Herranen Tom 1132 156 1288
9 Virta Raimo 1123 150 1273
10 Reen Aleksi 1089 144 1233
11 Vuorio Pasi 1080 150 1230
12 Reen Sakari 1161 60 1221
13 Heino Mika 1196 0 1196
14 Puolakka Tuukka 96 204 1190
15 Ilmaranta Kalevi 1029 138 1167
16 Lyhykäinen Petri 1045 114 1159

BDT Unelmakaadot 2015

Finaalin alkuosio: 

SijaNimi TulosTasoitus
1 Joonas Jehkinen 1176 0
2 Pasi Uotila 1143 0
3 Olli Pakonen 1137 5
4 Topi Rautiainen 1090 80
5 Hanna Wathen 1090 105
6 Kalle Kuronen 1076 20
7 Samu Tervakorpi 1076 30
8 Joakim Westlin 1072 10
9 Juhani Tonteri 1064 0
10 Tuomo Konttila 1052 35
11 Mika Heino 1033 10
12 Toni Toivonen 1020 15
13 Esko Piiroinen 1016 140
14 Joona Salo 995 125
15 Petri Takko 984 55
16 Niko Asikanius 957 170
17 Joonas Westerlund 956 70
18 Juha Timonen 944 135
19 Timo Knuuttila 895 145
Pudotuspelit
1 ottelu   Pakonen-Rautiainen 267 (1) – 208 (16)
2 ottelu   Pakonen-Uotila 194 (1) – 228 (0)
3 ottelu   Jehkinen-Uotila 217 (0) – 267 (0)

Lopullinen järjestys

  1. Uotila Pasi
  2. Jehkinen Joonas
  3. Pakonen Olli
  4. Rautiainen Topi

 Edellisen kilpailun (BDT Unelmakaadot) finaalin tulokset Excel-tiedostona

GBC:n Hupiheitot (2015)

(GBC) lopputulokset 

K-UKL mestaruuskisat 2015 

Keski-Uudenmaan keilailuliiton FINAALI käytiin 30.12.2015 (alkukilpailun tulokset KUKL:n kilpailut-sivuilta).

A-mestaruudesta (MAB-luokat) keilasi 12 kilpailijaa ja B-mestaruudesta (CD-luokat) 8 kilpailijaa. Pelattiin 5 sarjaa amerikkalaisittain. Alkukilpailusta saadut pisteet puolitettiin. Tämän jälkeen oli kolmen parhaan pudotuspelit 3 vs. 2 - ottelun voittaja jatkoi loppuotteluun 1 vastaan.

Kolmen parhaan joukkoon selvisi MAB-puolelta Pertti Boström (seura JBT), Samu Tervakorpi (BDT) ja Timo Koskimäki (Carbo).  CD-puolelta Raimo Virta (Carbo), Rosa Ollikainen (BDT) ja Joona Salo (Cosmic).

MAB-pudotuspelit

  • Semifinaali  Boström vs. Tervakorpi 175-183
  • Loppuottelu  Tervakorpi vs. Koskimäki 191-206

A-mestaruuden voitti 2015 Timo Koskimäki

CD-pudotuspelit

  • Semifinaali  Virta vs. Ollikainen 152-161(tas. 17pist.)
  • Loppuottelu  Salo vs.Ollikainen 184-165(tas.17pist.)

B-mestaruuden voitti 2015 Joona Salo 

Lisää tuloksia KUKL:n kilpailut-sivuilta